Vad är en förhandsbeställning?

Förhandsbeställningsartiklar är produkter som ännu inte finns i lager, men som snart kommer att finnas. Vi erbjuder detta alternativ så att du kan säkerställa att få dem innan de blir tillgängliga för alla andra. Förhandsbeställningar skickas så snart de har anlänt till vårt lager.

Du kan se den förväntade leveranstiden på produktsidan och i din orderbekräftelse. Observera att det angivna datumet endast är en uppskattning, eftersom tillgängligheten för förhandsbeställningsartiklar beror på andra parter såsom leverantörer och leveransföretag.

Du debiteras endast för en förhandsbeställning när den har skickats från vårt lager. Fram till dess reserverar vi bara beloppet på ditt konto. Om en förhandsbeställning försenas kommer vi automatiskt att förlänga reservationsperioden.

Var denna artikel till hjälp?
0 av 0 tyckte detta var till hjälp